Vyjeď do Evropy! Pardubičtí studenti cestovního ruchu takto motivovali k výjezdům do zahraničí

Dne 30. 11. 2022 proběhla zajímavá přednáška na SOŠ cestovního ruchu v Pardubicích, jejíž součástí byl také workshop Vyjeď do Evropy!

Studenti tak měli možnost objevit příležitosti, které jim Evropská unie nabízí, a to prostřednictvím QR kódů s odkazy na webové stránky jednotlivých projektů, poskytnutých brožur, ale i přítomných konzultantek programů Erasmus+ a Evropský sbor solidarity a sítě pro mladé Eurodesk.

Úkolem bylo nejen zjistit potřebné informace o tom, jak konkrétní projekt vypadá a probíhá, pro koho je určen či jaká je finanční podpora, ale především proč by měli ostatní spolužáci na takový projekt vyrazit.

Díky workshopu tak došlo k prezentaci následujících projektů: Erasmus+ výměny mládeže, Discover EU, práce a stáže v EU institucích, mezinárodní dobrovolnictví a solidární projekty v rámci tzv. Evropského sboru solidarity. Na konci nechybělo hlasování o nejlépe zpracovaný a prezentovaný projekt.

Ve druhé části programu nechyběly osobní zkušenosti koordinátorek a představení dalších možností výjezdů i mimo Evropskou unii.

Veletrhy pracovních příležitostí v Karlovarském kraji

Nemáte práci nebo uvažujete o změně zaměstnání? Chcete se seznámit s nabídkou pracovních příležitostí v regionu?  Pak vezměte život do svých rukou, novou práci máte na dosah. Zajímají Vás možnosti práce v evropských institucích…

Workshop “Vyjeď do Evropy!”

Název workshopu „Vyjeď do Evropy!“ mluví za vše, přesvědčit mladé lidi, aby využili možnosti výjezdů do zahraničí, které jim nabízí Evropská unie. První ze série workshopů si vyzkoušeli 31. května…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.