Blue Book stáž v Evropské komisi – přihlašujte se do 31.1.!

Využijte možnosti stáže v centru evropské integrace – Evropské komisi! Již 31.1. se uzavírají přihlášky na tzv. Blue Book stáže se začátkem v říjnu 2023.

Program stáží v orgánech, institucích a jiných subjektech EU představuje jedinečnou příležitost dozvědět se, o čem kariéra v EU je, možnost zlepšit si odborné a jazykové dovednosti, a hlavně skvělou příležitost k osobnímu růstu.

Co jsou to Blue Book stáže?

Stáž je vykonávána na různých generálních ředitelstvích a odděleních Evropské komise. Povaha práce závisí na službě, ke které bude stážista přidělen. Kandidáti si v přihlášce mohou zvolit, pro jaké generální ředitelství, agenturu anebo službu Evropské komise by chtěli pracovat.

Stáž je vyhlašována 2x ročně a délka stáže činí 5 měsíců. Aktuálně běží přihlašování na stáže, které započnou v říjnu 2023 a trvají do února 2024.

Stáž je placená cca. 1300 € měsíčně.

Náplň práce stážisty:

  • Účast a organizace setkání, pracovních skupin a veřejných slyšení
  • Rešerše, návrhy a úpravy dokumentace – včetně zpráv a konzultací
  • Zodpovídání dotazů občanů
  • Podpora řízení projektů
  • Překládání, revize překladů nebo rešerše terminologie
  • Další řešení ad hoc úkolů a úkolů spjatých se zaměřením stáže

Požadavky:

  • Dosažení bakalářského diplomu či vyššího odborného vzdělání včetně konzervatoří.
  • Znalost minimálně dvou jazyků EU, z nichž jeden musí být angličtina, francouzština nebo němčina na minimální úrovni C1 a druhý na úrovni B2, přičemž úroveň znalosti jazyka je nutné doložit mezinárodně uznávaným certifikátem.
  • Uchazeč nesmí být absolventem stáže v jakékoliv z evropských institucí, výboru, či agentury, u poslanců Evropského parlamentu, nebo generálních advokátů Soudního dvora Evropské unie, jež trvala déle než 6 týdnů.

Samotné výběrové řízení má tři kola. Kandidát nejprve vyplní elektronickou přihlášku, kterou podává přes portál. Zde na ni může pracovat několik dnů, jelikož se průběžně ukládá. Úspěšní kandidáti si posléze ve druhém kole mohou dle preferencí vybrat tři pozice, ke kterým je nutné dodatečně napsat motivační dopisy. Posledním krokem ke stáži v Evropské komisi je pak absolvování pohovoru, který probíhá zpravidla online bez zapnuté kamery, často i formou telefonátu.

Pro více informací o stážích Blue Book navštivte přímo webové stránky Evropské komise.

Máte zájem o práci v jiných institucích EU? Zde najdete několik pracovních nabídek v orgánech, institucích a jiných subjektech EU, včetně všech výběrových řízení pořádaných úřadem EPSO.

Autor: Tomáš Chajda, Eurocentrum Brno

Rok 2023 Evropským rokem dovedností

Na návrh Evropské komise byl rok 2023 prohlášen Evropským rokem dovedností. Iniciativa vychází z výzev a příležitostí, které na trh práce přinesly digitální a zelené přechody, které vyžadují nové dovednosti…

Jarní kolo DiscoverEU je tady!

Narodili jste se v období od 1. července 2004 (včetně) do 30. června 2005 (včetně) a chtěli byste zdarma procestovat Evropu vlakem? Tak nepropásněte jarní kolo DiscoverEU.

Program stáží Blue Book

Evropská komise přijímá přihlášky na placenou 5 měsíční stáž. Přihlásit se může kdokoli, kdo absolvoval alespoň bakalářské studium a mluví alespoň dvěma evropskými jazyky (např. čeština + nějaký více rozšířený…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.