Evropské setkání mládeže – European Youth Event 2023 v Evropském parlamentu

Evropský parlament otevře své dveře mladým Evropanům ve Štrasburku ve dnech 9. – 10. června 2023. European Youth Event je jedinečná příležitost pro mladé lidi ve věku 16 až 30 let, aby přímo v srdci evropské demokracie navázali kontakty a vzájemně se inspirovali. Přihlašování je otevřeno do pátku 24. února 2023.  

European Youth Event svede dohromady tisíce mladých lidí z celé Evropské unie i mimo ni, aby formovali a sdíleli své představy o budoucnosti Evropy. Jde o jedinečnou příležitost pro lidi ve věku 16 až 30 let komunikovat osobně a online, vzájemně se inspirovat a vyměňovat si názory s odborníky, aktivisty, influencery a osobami, které přímo rozhodují v sídle evropské demokracie.

Během Evropského setkání mládeže se účastníci budou moci zapojit do řady nejrůznějších aktivit, workshopů a uměleckých vystoupení, vytvořených společně s partnery – mládežnickými organizacemi, ale i přímo účastníky, které nabízejí prostor pro osobní i digitální diskuse a příležitosti k navazování kontaktů.

Po skončení setkání budou nápady mladých lidí uvedeny ve zprávě, kterou obdrží všichni poslanci Evropského parlamentu. Vybraní účastníci pak dostanou příležitost dále rozvíjet ty nejinspirativnější myšlenky a prezentovat je přímo europoslancům v parlamentních výborech během slyšení mládeže.

Celoročně European Youth Event poskytuje také online aktivity, které vytvářejí příležitosti pro širší veřejnou diskusi o budoucnosti Evropy a aktuálních tématech.

Přihlašování je možné zde.

Zdroj: Evropský parlament

Jarní kolo DiscoverEU je tady!

Narodili jste se v období od 1. července 2004 (včetně) do 30. června 2005 (včetně) a chtěli byste zdarma procestovat Evropu vlakem? Tak nepropásněte jarní kolo DiscoverEU.

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.