Žáci ZŠ Sezemice poznali základy EU a oslavili Den Evropy!

Dne 27. dubna nás navštívila paní Boukalová z pardubického Eurocentra. Pro žáky devátých ročníků byl připraven dvouhodinový program zaměřený na téma Evropské unie.

Program Jsme v EU, buďme v obraze! byl určen pro nejstarší žáky. V první části programu si žáci připomněli své znalosti a vyjádřili své názory. Nebyla opomenuta historie EU, její podstata a důvod započaté spolupráce evropských států, stejně tak jako jednotlivé členské státy, struktura, dále pak zajímavosti a měnová politika.

Všeobecný přehled o vazbě mezi Českou republikou a EU a jaké změny přináší vstup země do EU by měl mít každý Čech, Evropan. Jelikož k současné 27 chtějí přistoupit i další státy, byly zmíněny i kandidující země i to, co by mohl změnit jejich vstup.

Druhá polovina programu byla věnována prověření znalostí. Žáci spolupracovali ve skupinkách po 4 – 5 a společně hledali správné odpovědi. Soutěžní hra Riskuj o Evropské unii sklidila úspěch. Skupinky postupně vybíraly otázky skryté pod různým bodovým ohodnocením a rozdílnou tematikou. Výherci obou tříd byli na závěr oceněni.

Děkujeme tímto Eurocentru za program, který byl žákům poskytnutý zdarma.

Další poděkování patří celé třídě 9.B, která se s chutí podílela na přípravě výukových materiálů, které budou na očích a ve vestibulu budou moci i žáci nižších ročníků zjistit základní informace o členských státech EU, a to rok vstupu, vlajku státu, státy Eurozóny a pohled na hlavní města. Připomeneme si tak Den Evropy, který se každoročně slaví 9. května.

Mgr. Alena Srkalová, ZŠ Sezemice

Eurocentrum Pardubice na ZŠ Sezemice

Ve středu 24. 5.  navštívila 7. ročníky Lucie Boukalová z pardubického Eurocentra. Dvě vyučovací hodiny jsme zaměřili na téma Evropské unie, protože členství v EU se dotýká každého z nás…

Ohlédnutí za českým předsednictvím

Srdečně zveme na přednášku Davida Březiny a Terezy Košňařové z Odboru pro předsednictví ČR v Radě EU, Úřad vlády ČR. Jaké bylo české předsednictví v Radě EU a jaké že…

Soutěž “Krádež v muzeu”

Od 1. 7. do 31. 1. 2023 probíhalo české předsednictví v Radě EU. K jeho příležitosti pořádá Eurocentrum České Budějovice soutěž o drobné upomínkové předměty s logem právě našeho předsednictví.…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.