Food festival Klatovy

Minulou sobotu 27.5. se Eurocentrum zúčastnilo Food festivalu v Klatovech. Malebné Vrchlického sady za budovou Obchodní akademie se zaplnily stánky s vybranými lahůdkami, včetně plejády vystavovatelů s oceněním Regionální potravina.

Eurocentrum Plzeň na svém stánku prezentovalo, kromě svojí činnosti v oblasti informování o EU, také evropské fondy a dotace, které bezesporu usnadňují náš každodenní život. Pro malé i velké návštěvníky byly připraveny různé kvízy, kolo štěstí a dokonce i obří puzzle či stánek šachových nadšenců, kde si lidé mohli v klidu zahrát proti místním studentům. Poslední dvě zmíněné aktivity byly z pera Europe Direct.

Ostatně jsme tam byli v dobré společnosti. V bezprostředním sousedství byli totiž naši drazí kolegové z Europe Direct Klatovy a regionální koordinátorka Domu zahraniční spolupráce Jana Kotalová, která prezentovala možnosti výjezdů a zkušeností pro mladé lidi v Evropě i mimo ni.

Přikládáme pár fotek na ukázku.

Projev o stavu unie – SOTEU 2023

Zajímá Vás, kam se bude ubírat Evropská unie v příštím roce a co se podařilo za poslední rok?Dne 13. září představí prezidentka Evropské komise Ursula von der Leyen svou vizi…

Konference Budoucnost duálního vzdělávání v ČR

Proč? Evropská komise i Evropský parlament již před 10 lety vyzvali členské státy, aby zintenzivnily své úsilí o rozvoj odborného vzdělávání a přípravy na světové úrovni, které zlepší kvalitu odborných…

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.