Kvíz – Velikonoční zvyky a tradice

VÝHERCI kvízu jsou: pan Jiří M., paní Eliška V. a pan Jakub M. Gratulujeme! Jak dobře znáte české velikonoční zvyky a tradice? A co teprve oslavy Velikonoc ve státech EU? Zkuste velikonoční Kahoot kvíz a vyhrajte skvělé ceny.

Den otevřených dveří na Zámku Děčín

Zámek Děčín Dlouhá Jízda 1254/11, Děčín, Ústecký

Přijďte se podívat v sobotu 4. 6. 2022 na den otevřených dveří na Zámku Děčín. Připraven bude doprovodný program včetně stánku Eurocentra Ústí nad Labem s informacemi o Evropské unii a zábavnými aktivitami tematicky zaměřenými na evropské státy. Vstup je zdarma.

Předsedáme Evropě

Městské sady Ústí nad Labem Městské sady, Ústí nad Labem, Ústecký

Předsedáme Evropě - teď i v našem regionu! Česko v tomto pololetí předsedá Radě Evropské unie a i vy můžete být u toho! 20. 9. 2022 od 13 hodin v Městských sadech v Ústí nad Labem.

Noc vědců 2022

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně Pasteurova 15, Ústí nad Labem, Ústecký

V pátek 30. 9. proběhne tradiční akce Noc vědců 2022. V prostorách Univerzity Jana Evangelisty Purkyně se můžete těšit na zajímavé stánky včetně stánku Eurocentra Ústí nad Labem. Přijďte si vyzkoušet zábavné aktivity, kvízy, hlavolamy a soutěže, vše zaměřené na téma letošního ročníku Noci vědců - všemi smysly. Součástí programu jsou také prohlídky, experimenty, debaty,…

Urban Talk: Spravedlivá tranzice uhelných regionů

ICUK Space Hradební Velká Hradební 2800/54, Ústí nad Labem, Ústecký

Zveme Vás na debatu ze série Urban Talks pořádanou v rámci PragueSummit: Prague European Summit. Přijďte v úterý 8. listopadu na debatu věnující se tématu přechodu z fosilních paliv na ekologičtější zdroje energie. 

Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky

Krajský úřad Ústeckého kraje Velká Hradební 48, Ústí nad Labem, Ústecký

30. listopadu proběhne další ročník Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky. Středoškoláci z Ústeckého kraje si mohou vyzkoušet simulaci zasedání evropských institucí a diskuzi s odborníky o aktuálních společenských tématech.