Knihovna Eurocentra

V Eurocentru České Budějovice si můžete zdarma vypůjčit publikace tematicky zaměřené na Evropskou unii, právo, ekonomiku, instituce, politiky EU, evropské fondy aj.

Seznam publikací je průběžně aktualizován a doplňován.

Publikace jsou řazeny dle roku vydání.

Přehled publikací

Eurocentrum České Budějovice disponuje také archivem (starší verze uvedených publikací, monitoring legislativy z předchozích let apod.) – pokud tedy v seznamu nenaleznete požadovanou publikaci, neváhejte se na nás obrátit.

 
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

V pátek 19. května 2023 proběhlo slavnostní vyhlášení 13. ročníku soutěže školních novin a časopisů, pořádané pod režijní taktovkou ICM Český Kruml.

Prostory klubu Kampa zaplnilo více než 80 účastníků, kteří si vyslechli zajímavé příspěvky v rámci doprovodného programu. Na začátku programu přivítal hosty další náměstek hejtmana, pan František Talíř a popřál dětem a mladým lidem mnoho sil do další tvorby, mezi dalšími hosty nechyběli např. Martin Fišer, regionální konzultant ze sítě Eurodesk či novinář a sportovní komentátor Matěj Vodička. 💜
... Zobrazit víceZobrazit méně

Zobrazit více

KALENDÁŘ

Čvn
1
Švédské předsednictví v Radě EU (přednášky)
1. června | 08:00 - 30. června | 17:00

MAPA EUROCENTER

České Budějovice Plzeň Karlovy Vary Ústí nad Labem Liberec Praha Hradec Králové Pardubice Jihlava Brno Zlín Ostrava Olomouc

NOVINKY Z EUROSKOPU

Stoltenberg na summitu NATO očekává posílení podpory Ukrajiny

Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg očekává, že členské země NATO na červencovém summitu v Litvě potvrdí a dále posílí svou podporu Ukrajiny, která čelí ruské agresi. Ohledně pomoci Ukrajině nejsou v západních demokratických státech vidět známky únavy, uvedl Stoltenberg.

Cena plynu pro evropský trh je poprvé za dva roky pod 24 eury za megawatthodinu

Velkoobchodní ceny plynu pro evropský trh pokračují v poklesu na další dvouletá minima, což by mohlo přinést úlevu spotřebitelům a podnikům, kteří v minulém roce platili vysoké účty za energie. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v příštím měsíci dnes dopoledne ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku sestoupila až na 23,50 eura (zhruba 557 Kč) za megawatthodinu (MWh).

CHCETE SE NA NĚCO ZEPTAT?

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.