Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Den otevřených dveří na Zámku Děčín

4. června | 10:00 - 17:00

Přijďte se podívat v sobotu 4. 6. 2022 na Zámek Děčín, jehož historie se odvíjí více než 1000 let a patří mezi nejstarší památkové objekty v České republice. Areál Zámku Děčín v moderní historii sloužil jako kasárna a vystřídalo se v něm hned několik armád. Vzhledem k jeho historii bylo potřeba dát zámku zpět jeho honosnost a má za sebou několik rekonstrukcí, které byly podpořeny z fondů EU. Jedná se například o revitalizaci nádvoří zámku, zámeckých zahrad ale i celková rekonstrukce jižního křídla zámku, která sloužila vojákům.

Na co se můžete těšit?
Speciální prohlídka zámku jižního křídla, která není zcela běžná a dříve sloužila zejména jako kasárna pro vojáky. Celá tato část zámku prošla rozsáhlou rekonstrukcí, která byla podpořena fondy Evropské unie. Navštívit lze také klasický okruh s názvem Zlatá léta Děčínského zámku.

Dále pro Vás bude otevřena Růžová zahrada s Grottou pod glorietem, kde roste více než 80 druhů růží. Otevřen bude zámecký Parkán, který jindy pro veřejnost není volně přístupný a nabízí jedinečný pohled na město.

Program

Veškerý doprovodný program bude zdarma a bude probíhat v Jižní kaskádovité zahradě. Těšit se můžete hudební program včetně atrakcí, jako jsou např. kolo štěstí, plackovačka, brýle s virtuální realitou nebo malováním na obličej pro děti.

Na akci bude také stánek Eurocentra Ústí nad Labem s informacemi o Evropské unii, evropských příležitostech pro mládež nebo o blížícím se českém předsednictví v Radě EU. Připraveny budou zábavné aktivity tematicky zaměřené na evropské státy.

Více informací zde – https://www.facebook.com/events/377696607611342?ref=newsfeed 

Těšíme se na Vás!

Podrobnosti

Datum:
4. června
Čas:
10:00 - 17:00
Rubrika Akce:
https://www.facebook.com/events/377696607611342?ref=newsfeed

Pořadatel

Eurocentrum Ústí nad Labem

Místo konání

Zámek Děčín
Dlouhá Jízda 1254/11
Děčín, Ústecký 40502 Česká republika
+ Google Mapa