Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Den otevřených dveří v Dopravním podniku města Pardubic

14. května | 09:00 - 15:00

Eurocentrum Pardubice a Dopravní podnik města Pardubic, a.s. zvou všechny zájemce k návštěvě areálu Dopravního podniku města Pardubic a.s., který v letošním roce slaví výročí 70 let trolejbusové dopravy!

Právě při této příležitosti otevírá své brány veřejnosti poprvé od roku 2015. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku samotné vozovny včetně jejího technického zázemí. Ke zhlédnutí budou nejen tyto prostory, ale na místě budou také vystaveny historické i moderní vozy. Lákavou součástí programu bude vyhlídková jízda po městě a jeho přilehlém okolí.

Vozový park prošel v nedávné době velmi náročnou a nákladnou obměnou. Nákup nových autobusů a trolejbusů byl podpořen z fondů Evropské unie. Přijměte pozvání s námi posoudit výsledek těchto změn. Uvidíte, že čas, jenž s námi strávíte, bude stát určitě za to!

Co vše bude během dne možné navštívit?
V rámci komentované prohlídky budou otevřeny běžně nepřístupné části areálu vozovny. Návštěvníci tak budou moci nahlédnout mimo jiné například do prostor údržby, myčky, lakovny či autoškoly. Jednotlivé skupinky bude provázet odborný personál, který rovněž zodpoví případné dotazy. Na prohlídku není třeba předchozí registrace.

A na jaký doprovodný program se můžete těšit?
Veškerý program v průběhu dne bude zdarma.
Pro děti bude připraveno množství aktivit na různých stanovištích, za které budou odměněny drobnými cenami.

V průběhu celé akce bude zajištěna hudba. Vystoupení pro naše nejmenší si připraví paní Markéta Havlová. Děti se tak mohou těšit na vyprávění pohádky za doprovodu široké škály hudebních nástrojů.

Areál bude přístupný po celou dobu akce. Na komentované prohlídky není třeba předchozí registrace.

Na akci nebude chybět ani stánek Eurocentra Pardubice a Domu zahraniční spolupráce s informacemi o Evropské unii, evropských příležitostech pro mládež či o blížícím se českém předsednictví v Radě EU. Součástí budou rovněž soutěže o drobné ceny na cesty!

Akce je ZDARMA.

Těšíme se na vás!

Podrobnosti

Datum:
14. května
Čas:
09:00 - 15:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
,
eurocentra.cz/eurocentrum-pardubice

Pořadatel

Eurocentrum Pardubice

Místo konání

Dopravní podnik města Pardubic, a.s.
Teplého 2141
Pardubice, Pardubický 532 20
+ Google Mapa
View Místo konání Website