Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Dezinformace v dobách války

2. prosince, 2022 | 11:00 - 14:00

Co mají společného konflikt v bývalé Jugoslávii a konflikt na Ukrajině? Lze hledat paralely mezi minulými a současnými válkami (včetně těch informačních)? Jakou roli hrají v konfliktech dezinformace a média? Má smysl usilovat o dosažení světské spravedlnosti pro pachatele válečných zločinů?

Od začátku krvavého rozpadu Jugoslávie uběhlo v letošním roce již 31 let. Od té doby žila velká část Evropy v relativním klidu až do února 2022, kdy Rusko zaútočilo bezprecedentním způsobem na Ukrajinu. Přijďte si poslechnout strhující příběh bývalého vyšetřovatele Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii Vladimíra Dzuro, který vyšetřoval válečné zločiny páchané na území Chorvatska, doplněný o aktuální poznatky na poli dezinformací od Veroniky Krátke Špalkové!

Téma: Dezinformace v dobách války – debata, jež je součástí série debat, které proběhnou ve vybraných krajských městech v ČR

Kdy: 2.12.2022, 11:00 – 14:00

Kde: posluchárna H1 Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, nám. Čs. legií 565, 530 02 Pardubice

Hosté:

  • Vladimír Dzuro, bývalý vyšetřovatel Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii, v současné době vede kancelář Úřadu pro vnitřní záležitosti OSN v New Yorku
  • Veronika Krátka Špalková, analytička v Bezpečnostním centru Evropské hodnoty

Tématem debaty budou zkušenosti vyšetřovatele, rozpad Jugoslávie a dezinformace tehdejší doby, stejně jako vliv dezinformací na společnost dnes.

Akce je organizována Bezpečnostním centrem Evropské hodnoty ve spolupráci s Eurocentrem Pardubice, Zastoupením Evropské komise v ČR a informačním střediskem Europe Direct Pardubice, sítí Eurodesk Česká republika, Občankáři a Nakladatelským domem Grada. Debaty proběhnou pod záštitou českého předsednictví v Radě EU 2022. Mediálním partnerem je Euroskop.cz.

V Pardubicích je akce určena studentům Univerzity třetího věku Univerzity Pardubice a studentům vybraných středních škol v Pardubickém kraji. V případě zájmu o účast nás neváhejte kontaktovat na boukalova.lucie@vlada.cz.

Pozvánka ke stažení ZDE.

 

Podrobnosti

Datum:
2. prosince, 2022
Čas:
11:00 - 14:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
eurocentra.cz/eurocentrum-pardubice

Pořadatel

Eurocentrum Pardubice

Místo konání

Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice
nám. Čs. legií 565, 530 02 Pardubice
Pardubice, Pardubický 530 02
+ Google Mapa