Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Dny Francie aneb Česko a Francie v čele EU

11. března, 2022 | 11:00 - 12:30

Eurocentrum Pardubice si pro studenty Univerzity třetího věku Univerzity Pardubice připravilo přednášku na téma Dny Francie aneb Česko a Francie v čele EU. Pozvání na akci přijal Mgr. Simon Gilmer, ředitel Francouzské aliance Pardubice. Akce se uskuteční v pátek 11.3.2022 v době od 11:00 do 12:30 hodin v budově Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice, Studentská 95, 532 10 Pardubice, učebně B5.

Obsahem přednášky bude téma českého a francouzského předsednictví v Radě EU, stejně jako zajímavosti o Francii, zemích tzv. Frankofonie, francouzské kultuře a gastronomii. Pro účastníky bude rovněž připraveno drobné občerstvení.

Akce je organizována Eurocentrem Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Francouzskou aliancí Pardubice.

Akce také tematicky odpovídá prioritám Národního konventu o EU: Program předsednického tria Francie-ČR-Švédsko. Tímto tématem se Národní konvent o EU zabýval v roce 2021.

Národní konvent o Evropské unii je diskuzní platforma, která představuje stálé místo pro debatu o evropských otázkách v ČR a koordinaci pozice ČR v EU. Činnost Národního konventu probíhá formou konferencí, kulatých stolů a veřejných debat (seminářů) v Praze a v regionech České republiky.

Podrobnosti

Datum:
11. března, 2022
Čas:
11:00 - 12:30
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, ,
eurocentra.cz/eurocentrum-pardubice

Pořadatel

Eurocentrum Pardubice

Místo konání

Univerzita Pardubice – Dopravní fakulta Jana Pernera
Studentská 95
Pardubice, Pardubický Česká republika
+ Google Mapa