Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Europa Secura – krajské kolo MSK

12. května | 09:30 - 14:30

Soutěž EuropaSecura je určena všem studentům a studentkám SŠ, kteří mají zájem o aktuální dění a mezinárodní události, chtějí si rozšířit znalosti a zažít něco nezapomenutelného. V roce 2022 se koná již 15. ročník soutěže. Více informací k soutěži naleznete na stránkách www.europasecura.cz .

Nejlepší týmy ze základního kola postoupí do krajského kola a dostanou náhodně přidělené téma bezpečnostní analýzy – aktuální světový konflikt. Týmy s nejlepšími analýzami postoupí do ústní části, která se koná v krajských městech v květnu 2022.

Krajské kolo soutěže Europa Secura se skládá z písemné a ústní části. V písemné části si vyzkoušíte psaní odborného textu a vžijete se do role expertek a expertů na mezinárodní situaci. Ústní části krajského kola soutěže se v každém kraji zúčastní maximálně pět týmů s nejlepšími analýzami. Ústní kolo bude probíhat formou ústní obhajoby analýzy, oponentury a diskuze.

Nejlepší tým z každého kraje postupuje do nezapomenutelného a unikátního celostátního finále, které je organizováno v úzké spolupráci s Ministerstvem obrany ČR a příslušníky Armády ČR na vojenské základně v Brdech. Soutěžící budou plnit nejrůznější úkoly v terénu i na jednáních jako diplomaté členských zemí EU a řešit neklidnou situaci ve fiktivním státě. Účastníci/e si odnesou unikátní zkušenosti a zážitky a tři nejlepší týmy vyhrají zájezd do Bruselu.

Podrobnosti

Datum:
12. května
Čas:
09:30 - 14:30
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, ,

Pořadatelé

Eurocentrum Ostrava
Europeum

Místo konání

Krajský úřad MSK
28. října 2771
Ostrava, Moravskoslezský 70200 Česká republika
+ Google Mapa
View Místo konání Website