Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Evropská unie v době moderní (soutěž pro nadějné esejisty k CZ PRES)

1. února | 00:00 - 31. března | 23:59

Nadějní esejisté se mohou od 1. února do 31. března 2022 zapojit do literární soutěže na téma Evropská unie v době moderní, která se uskuteční u příležitosti předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. To proběhne ve druhé polovině roku 2022 a jeho přípravy jsou v plném proudu!

Soutěž je určena pro nadějné esejisty z druhého stupně základních škol a středních škol, kteří mají trvalé bydliště v České republice. Do soutěže budou přijímána literární díla (esej, fejeton či úvaha) v rozsahu 1 800 znaků. Tato soutěž se dále dělí do dvou kategorií, kdy účastníci z druhého stupně základních škol zpracují téma „Evropa ekologická a zelená“, zatímco středoškoláci se zaměří na téma „Evropa v průmyslové revoluci 4.0“.

Do hlavní soutěže budou přijímána jen díla (formáty .pdf či .doc/.docx), která budou digitálně zaslaná na emailovou adresu esejCZPRES@vlada.czSoutěžící musí být autorem díla a do soutěže může zaslat jen jeden příspěvek. Spolu s ním pak musí poskytnout pravdivé osobní údaje a souhlas zákonného zástupce.

O vítězi rozhodne odborná porota složená z organizátorů soutěže, odborníků z mediálního světa, umělecké komunity a veřejné správy.

Nejlepší uchazeči získají věcné ceny s tematikou EU a cestování zdarma prostřednictvím railpassů, které do soutěže poskytne společnost České dráhy, a.s.!

Pravidla soutěže jsou ke stažení ZDE. Plakát k soutěži naleznete ZDE.

Více informací o soutěži můžete nalézt ZDE.

Podrobnosti

Zahájení:
1. února | 00:00
Ukončení:
31. března | 23:59
Rubrika Akce:

Místo konání

Online