Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Evropský den jazyků 2021

20. září, 2021 | 09:00 - 14:00

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Přijďte si vyzkoušet evropské jazyky v praxi, bavit se a soutěžit 20. září na Evropský den jazyků v Plzni! Čeká Vás bohatý program, který bude probíhat na 10 různých stanovištích v historickém centru města. Neváhejte a přihlaste se!

Eurocentrum Plzeň ve spolupráci s oddělením zahraničních knihoven (Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje) a dalšími partnery Vás zvou 23. září 2019 na:

oslavy Evropského dne jazyků

Cílem Evropského dne jazyků je motivovat studenty učit se cizí jazyk a informovat o možnostech cestování v Evropské unii a vyzkoušet si praktické znalosti a prezentovat kulturní rozmanitosti v Plzni.

Tento rok jsme pro Vás připravili řadu stanovišť a aktivit a Vy sami si můžete dle naší nabídky zvolit místo a čas pro svou skupinu žáků, aby se dozvěděli o jednotlivých institucích a vyzkoušeli si svoje znalosti. Vše tedy letos záleží na Vás, z 10 stanovišť si zvolte pouze ta, která Vás zaujmou, a vyberte čas, kdy budete chtít přijít. Pouze je třeba si místo a čas zarezervovat. Věříme, že se Vám program bude líbit.

Aktivity probíhají celé dopoledne ve stanovený čas 9:00, 9:45, 10:30, 11:15, 12:00, 12:45 a 13:30. Délka aktivity je 30 minut a maximální počet účastníků na 1 aktivitu je určena jedné kompaktní třídě. V případě, že se naplní kapacita 1 aktivity, je třeba zvolit jinou. Stanice jsou obsluhovány pracovníky spolupracujících partnerů.

10 stanovišť:

EUROCENTRUM

SVK PK vzdělávací centrum | Smetanovy sady 2

Víte, jak se hovoří v jednotlivých členských zemích Evropské unie? Poznáte evropské jazyky z textů či nahrávek? Interaktivní týmová soutěž připravená Eurocentrem Plzeň na Evropský den jazyků Vás zasvětí do tajů lingvistiky, tak neváhejte a přijďte s námi zábavně poznávat evropské jazyky! Kromě soutěže máme nachystány také užitečné informace a tipy, jak vycestovat na programy hrazené EU (pro mládež již od 13 let) a procvičit si cizí jazyky přímo v zahraničí!

ARABŠTINA SVK PK hudební kabinet | Smetanovy sady 2

Pronikněte do tajů arabštiny. Ukážeme si, jak vypadají písmenka z arabské abecedy a řekneme si něco o arabských pozdravech. Ukážeme si, jak vypadá písmenko z pozdravu, když stojí samostatně, když je uprostřed slova a když je na konci. Také se naučíme představit v arabštině.

AMERICKÉ CENTRUM US POINT ZČU Anglická knihovna SVK PK | nám. Republiky 12

Vydej se s námi do USA! Letos se zaměříme na zajímavosti Spojených států amerických a navíc se dozvíš o možnostech, které máš, pokud si chceš zlepšit angličtinu a do Ameriky se podívat jako turista nebo jako student. Mnohem více se o USA a americké angličtině můžeš dozvědět na akcích pořádaných Americkým centrem US Point při Ústavu jazykové přípravy Západočeské univerzity v Plzni. Jsme tu zdarma pro každého a propojíme Tě s USA.

ČOJČ / A BASTA! Německá a Rakouská knihovna SVK PK | nám. Republiky 12

Představ si hodinu němčiny bez učitelů. Dramaťák bez scénáře. A partu lidí, které baví totéž, co tebe. Že to zní dobře, ale v němčině si moc nevěříš? Co kdybychom ti řekli, že už německy umíš! Flaška, fl ek, regál, šňůra, fusekle, … Přijď se podívat, zaexperimentovat si s jazykem a zažít malou ochutnávku toho, co můžeš každoročně zažít s Čojčlandskou kulturní sítí a divadelním spolkem A BASTA! z.s. Divadelní projekty čojč jsou určené pro každého od 14 let. Účastníci jsou Češi i Němci, půl napůl. Společně překonáváme hranice – geografi cké i mezilidské. Těšit se můžeš i na další možnosti aktivit jako česko-rakouské projekty, divadelní kroužky a workshopy. Tak přijď dát trochu dojč!

ROMÁNSKÉ JAZYKY Románská knihovna SVK PK | nám. Republiky 12

Znáte románské jazyky? Chcete se začít učit španělsky, francouzsky, italsky? Víte, jak mluvil Drákula? Určitě znáte pár frází a základních slovíček. Přijďte si vyzkoušet španělštinu, francouzštinu, italštinu, rumunštinu a katalánštinu a dozvědět se více o rozdílech a kulturních rozmanitostech Evropy.

ALLIANCE FRANÇAISE Alliance Française | nám. Republiky 12

Kultura, geografi e a gastronomie: objevujte francouzštinu a Francii díky hravým a zábavným aktivitám!

DO NĚMECKA NA ZKUŠENOU Knihovna města Plzně | Ústřední knihovna pro děti a mládež | B. Smetany 13

Projekt Do Německa na zkušenou informuje žáky a studenty českých škol o možnostech výjezdů do Německa a motivuje je k vycestování a k učení němčiny. V průběhu interaktivní prezentace se účastníci dozví zajímavosti o Německu, vyzkouší si jazykovou animaci a zjistí více o výměnách mládeže, workcampech, dobrovolnictví, jazykových kurzech, studiu a stipendiích, stážích nebo pracovních příležitostech, které se jim v Německu nabízí.

ČEŠTINA PRO CIZINCE UJP ZČU Muzeum loutek | nám. Republiky 23

7 věcí, které jsou podle cizinců na češtině nejtěžší. Ovládáte je všechny? Cizinci při studiu češtiny bojují s podobnými problémy jako české děti ve škole. Navíc musí ale zdolat spoustu dalších komplikací, o kterých nemají rodilí mluvčí ani tušení. Víte, co je pro cizince na češtině nejtěžší? Vyjmenovaná slova to rozhodně nejsou. Přijďte na workshop a dozvíte se, co dělá češtinu jedním z nejtěžších jazyků na světě.

RUŠTINA UJP ZČU Kulturka | Sedláčkova 19

Přijďte se naučit základy ruské azbuky, zahrát si jazykovou hru a naučit se číst rusky. Toto si pro Vás připravilo Ruské centrum, které je pro všechny zájemce otevřeno na Ústavu jazykové přípravy Západočeské univerzity v Plzni na Borech.

NĚMČINA TANDEM Radnice | Obřadní sál | nám. Republiky

Metoda česko-německé jazykové animace – Jazyková animace je nekonvenční hravá metoda, která podněcuje zájem o jazyk, kulturu a lidi ze sousední země. Zábavným způsobem se snaží přiblížit základy cizího jazyka a prohloubit již získané jazykové znalosti. Usnadňuje komunikaci ve smíšených skupinách, pomáhá překonávat ostych při používání cizího jazyka a obavy z chyb a posiluje schopnost účastníků uvědomovat si nejrůznější způsoby dorozumění. Podporuje iniciativu a kreativitu účastníků, kteří jsou do jazykové animace aktivně zapojeni. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

Podrobnosti

Datum:
20. září, 2021
Čas:
09:00 - 14:00
Rubrika Akce:

Místo konání

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje
Smetanovy sady 2
Plzeň, Plzeňský Česká republika
+ Google Mapa