Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem (výtvarná soutěž)

1. září, 2022 | 08:00 - 22. září, 2022 | 23:59

Evropský den jazyků se slaví každoročně 26. září. A my ho oslavíme právě v tento den v Krajské vědecké knihovně Liberec. Cílem Evropského dne jazyků je oslava jazykové rozmanitosti v Evropě a podpora znalosti většího počtu jazyků u občanů. Všude v Evropě se konají akce, které se snaží lidi povzbudit ke studiu nového jazyka nebo ke zlepšení již nabytých jazykových znalostí. Studium jazyků pomáhá nejen při porozumění mezi lidmi, ale přispívá také k překonávání bariér mezi kulturami.

K této příležitosti jsme se rozhodli uspořádat již devátý ročník výtvarné soutěže, při které se studenti mohou zamyslet nad výhodami znalosti cizího jazyka. Cílem by mělo být motivovat je k dalšímu studiu cizích jazyků.

 

Propozice

Pro koho?

 Umělecká soutěž je určena pro žáky 2. stupně ZŠ a pro studenty SŠ, jejichž škola spadá do Libereckého kraje. Soutěžící se mohou zúčastnit pouze individuálně. Oceňujeme vždy tři soutěžící ze ZŠ a tři ze SŠ.

Co?

 Téma: Prázdniny v Evropě

Vyberte si jednu z evropských zemí a znázorněte ji na čtvrtku. Zamyslete se nad tím, co je pro danou zemi typické (např. jídlo, móda, architektura, historie, příroda, zvyky a tradice, …) a zkuste to přenést do svého díla. Vyberte si třeba zemi, kde jste byli o prázdninách, nebo kam byste se chtěli brzy podívat! V díle musí být obsaženy také slova případně i věty v jazyku dané země. Naučili jste se nedávno nějaké slovíčko v cizím jazyce? Hned ho můžete použít i zde. Na obraz napište, o jakou zemi se jedná. Případně stačí nakreslit i vlajku vybrané země. Můžete použít různé techniky, barvy a rozličné materiály. Maximální formát je čtvrtka A3. Při hodnocení výtvorů bude kladen důraz především na myšlenku a kreativitu.

Na každé dílo zezadu uveďte, prosím, jméno studenta, věk, adresu školy a jméno a emailovou adresu pedagoga či školy.

 

Do kdy?

 

Do 22. 9. nám zašlete (posílejte prosím tak, aby 22. 9. již bylo doručeno) či přineste osobně svá díla do Eurocentra Liberec, na adresu: Eurocentrum Liberec, Evropský dům, U Jezu 525/4, 460 01 Liberec 1 kancelář č. 3.10 v druhém patře. V případě osobního dodání, nám dejte raději vědět předem. Děkujeme.

 

Vyhodnocení a ceny:

  • Vyhodnocení provede odborná porota
  • Tři nejlepší soutěžící obdrží stírací mapu Evropy nebo deskovou stolní hru s evropskou tématikou
  • Vybraná díla budou vystavena v KVKLI během Evropského dne jazyků a od října do konce roku ve V-klubu Liberec.

Výsledky se můžete dozvědět osobně během oslav Evropského dne jazyků v pondělí 26. 09. 2022 v Krajské vědecké knihovně, kde budou vystavena nejlepší díla. Výsledky budou rovněž zaslány emailem zastupujícímu pedagogovi, a to nejdéle do 3. 10. 2022. Ceny budou zaslány přímo do školy, kterou daný soutěží navštěvuje.

Těšíme se na Vaše díla a případně i na Vaši účast 26. 9. v Krajské vědecké knihovně Liberec!

Jazykům zdar!

Propozice ke stažení zde: Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem_2022

Podrobnosti

Zahájení:
1. září, 2022 | 08:00
Ukončení:
22. září, 2022 | 23:59
Rubrika Akce:

Místo konání

Liberecký kraj
Liberecký kraj + Google Mapa