Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Noc vědců v Plzni 2021

24. září, 2021 | 17:00 - 22:00

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na Vás může věda působit, ale ne, když je Noc vědců. Noc, kdy Vám věda a vědci ukážou svou pravou tvář. Letos na téma ČAS.

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s našimi vědci a oni už Vás naučí vědu milovat.

Více informací naleznete ZDE.

Program na stánku Eurocentra Plzeň v prostorách Fakulty aplikovaných věd ZČU:

  • Podpora výzkumu v EU
Krátké základní představení toho, jak je podporována věda a výzkum Evropskou unií (např. program Horizont Evropa), příklady konkrétních projektů financovaných EU (např. globální družicový polohový systém Galileo financovaný EU prostřednictvím Evropské kosmické agentury a provozovaný prostřednictvím Agentury GSA, která sídlí v Praze). Brožury a další zdroje informací Evropské komise na stánku.
  • Ve které zemi EU vynalezli…?

Máte rádi sladkosti? A víte, odkud které pocházejí? Přijďte si na náš stánek otipovat, ve které zemi EU vynalezli nejen konkrétní sladkosti, ale i denně používané předměty – a podle úspěšnosti si pak některé z nich můžete za odměnu odnést.

  • Čas evropských vynálezců a jejich objevů

Fleming, Skłodowská, Nobel nebo třeba Wichterle. Jsou Vám tato jména evropských vynálezců povědomá? Víte, co objevili a v jaké době? Přijďte si zkusit složit puzzle-obrázky jejich vynálezů a zjistit více o době a okolnostech jejich převratných objevů.

  • Cestování časem a prostorem za projekty

Díky virtuální realitě můžete cestovat kamkoliv nejen v prostoru, ale i čase. Přijďte se z podvečerních prostor Západočeské univerzity přenést do bílého dne v Brně, Krumlově, Kutné Hoře, Litoměřicích či Třebíči, a nahlédnout tak do míst, kde pomáhají fondy EU.

Plakát ke stažení ZDE.

Podrobnosti

Datum:
24. září, 2021
Čas:
17:00 - 22:00
Rubrika Akce:

Místo konání

Fakulta aplikovaných věd ZČU
Plzeň, Plzeňský Česká republika + Google Mapa