Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Putování po projektech: Den v Muzeu Olomouckých tvarůžků

4. září

Tak jako minulý rok navštivte s námi i letos unikátní místo v Lošticích, kde v Muzeu Olomouckých tvarůžků nahlédnete a na vlastní kůži zakusíte velký příběh o výrobě jedinečného sýru, proslaveného díky rodu Wesselsů, prvních a dnes jediných výrobců Olomouckých tvarůžků.
Modernizace a rozšíření muzea byla podpořena z fondů Evropské unie. I díky tomu jsou nové prostory dnes 5 x větší než ty původní! Přijďte se přesvědčit!
Jaký program je pro Vás přichystán?
Během dne Vám jsou zdarma zpřístupněny prostory muzea ukazující historii Olomouckých tvarůžků až po současnost. Muzeum nabízí navíc v konkrétních časech komentované prohlídky. Budete si moci vyzkoušet výrobu tvarůžku a samozřejmostí je i ochutnávka!
Po celý den je samozřejmě umožněn volný vstup na individuální prohlídky muzea, ve kterém lze sledovat celý proces zpracování tvarohu až po konečnou fázi balení. Poznáte, jak původně ruční výrobu rod Wesselsů inovoval do současné podoby.
Ve druhém poschodí budovy, v místnosti retra “Sokolského kina Loštice”, můžete zhlédnout filmový dokument o celé historii výroby, v dalších prostorech vidět a slyšet např. dobové stroje, aj.
A na jaké doprovodné aktivity se můžete těšit?
Veškerý program dne je zdarma. Pro děti jsou připraveny zábavné aktivity na různých stanovištích v prostorech muzea, za které budou odměněny drobnými cenami. Na své si přijdou i rodiče. Čeká Vás kolo štěstí, výroba odznáčku, virtuální realita a mnoho dalších her pro děti.
Kontaktní osoba: Aleš Hanus, (tel.: 705 695 282, email: ales.hanus@mmr.cz); Andrea Daňová, (tel.: 705 894 921, e-mail: andrea.danova@mmr.cz)
Objekty budou volně přístupné po celou dobu akce. Na komentované prohlídky je doporučena předchozí REGISTRACE (viz https://1url.cz/HrHFH), a to v časech 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00 hod.

Podrobnosti

Datum:
4. září
Rubrika Akce:

Pořadatel

Eurocentrum Europe Direct Olomouc, Kde fondy EU pomáhají a Eurocentrum Zlín

Místo konání

olomouc
Loštice, + Google Mapa