Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

regionální seminář Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky

8. listopadu, 2021 | 08:30 - 16:00

Chceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu? Chceš, aby byl Tvůj hlas v Evropě slyšet? To vše Ti nabízí nový ročník “Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky”!
Prezenční seminář projektu “Rozhoduj o Evropě – staň se na den tvůrcem evropské politiky” je určený žákům všech středních škol z Plzeňského a Karlovarského kraje.
? Seminář bude sestávat ze dvou částí:
➡️zjednodušená simulace Rady EU a Evropského parlamentu,
➡️ debata s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života v rámci Konference o budoucnosti Evropy.
? Tři nejúspěšnější účastníci simulace Rady EU a Evropského parlamentu získají hodnotné ceny ? a nejlepší zástupci z obou institucí zároveň automaticky postoupí na modelové zasedání institucí EU v polovici prosince 2021 v Brně‼️
? Místo semináře: Krajský úřad Plzeňského kraje, ul. Škroupova 18, Plzeň
? Přihlašování: https://form.typeform.com/to/RJ33pkNv
‼️Během semináře budeme dodržovat zvýšené hygienické opatření
? Na semináře v regionech naváže modelové zasedání institucí EU v polovici prosince 2021. Projekt je zaměřen na diskusi s mladými lidmi v České republice a na Slovensku o aktuálních evropských tématech a na jejich vzájemný dialog s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života. Projekt je součástí Konference o budoucnosti Evropy.
? Podrobnější informace (včetně programu semináře) naleznete zde: https://rozhodujoevrope.cz/regionalni-seminare/
ℹ️ Případně můžete kontaktovat: akce@eutis.cz
Projekt je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS. Regionální semináře projektu v České republice jsou uskutečněny díky spolupráci s Eurocentry spadajícími pod Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR a Zastoupením Evropské komise v České republice.
Partnery projektu jsou Europe Direct Česká republika, Konrad Adenauer Stiftung, Centrum pro evropskou politiku (Bratislava), Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží a Katedra politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Mediálním partnerem projektu v České republice je portál Euroskop.cz.

Podrobnosti

Datum:
8. listopadu, 2021
Čas:
08:30 - 16:00
Rubrika Akce:

Místo konání

Krajský úřad Plzeňského kraje
Škroupova 18
Plzeň, Plzeňský Česká republika
+ Google Mapa