Načítám Akce

« Všechny Akce

Rozhoduj o Evropě!

4. října | 08:30 - 16:00

Krajský seminář projektu “Rozhoduj o Evropě – staň se na den tvůrcem evropské politiky” je určený studentům všech středních škol z Karlovarského kraje.

Seminář se skládá ze dvou částí:

  •  zjednodušená simulace Rady EU a Evropského parlamentu,
  • debata s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života

Tři nejúspěšnější účastníci simulace Rady EU a Evropského parlamentu získají hodnotné ceny a nejlepší zástupci z obou institucí zároveň automaticky postoupí na modelové zasedání institucí EU v lednu 2023 v Brně‼️

Na semináře v regionech naváže modelové zasedání institucí EU v lednu 2023 v Brně. Projekt je zaměřen na diskusi s mladými lidmi v České republice a na Slovensku o aktuálních evropských tématech a na jejich vzájemný dialog s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života.

Podrobnější informace (včetně programu semináře) naleznete na webu zde nebo na fb zde 

Případně můžete kontaktovat organizátory: akce@eutis.cz

Projekt je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS. Regionální semináře projektu v České republice jsou uskutečněny díky spolupráci s Eurocentry spadajícími pod Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR a Zastoupením Evropské komise v České republice.

Partnery projektu jsou EUROPE DIRECT Česká republika, Konrad Adenauer Stiftung, Centrum pro evropskou politiku (Bratislava), Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží a Katedra politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Mediálním partnerem projektu v České republice je portál Euroskop.cz.

Podrobnosti

Datum:
4. října
Čas:
08:30 - 16:00
Rubrika Akce:
https://rozhodujoevrope.cz/