Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

Rozhoduj o Evropě – modelové zasedání institucí EU

9. listopadu | 08:30 - 16:00

Chceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu? Chceš, aby byl Tvůj hlas v Evropě slyšet?

To vše Ti nabízí nový ročník Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky!

Vzdělávací projekt „Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky“ je unikátní kombinací jednodenních interaktivních seminářů v regionech a simulace zasedání institucí Evropské unie. Projekt je zaměřen na podporu dialogu mladých lidí v České republice a na Slovensku o aktuálních evropských tématech a na jejich setkání a diskuse s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života. Projekt určený středoškolákům ze všech typů škol z celé České republiky a Slovenska zároveň mladým lidem přibližuje rozhodovací proces na úrovni Evropské unie.

Během září až prosince roku 2022 se v České republice a na Slovensku uskuteční jednodenní interaktivní semináře. Regionálních seminářů proběhne 13 pro účastníky z České republiky a 4 na Slovensku. Každý z regionálních seminářů bude sestávat ze dvou částí – zjednodušené simulace jednání Rady EU a Evropského parlamentu a debaty s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života. Diskusní aktivita probíhá v rámci Evropského roku mládeže.

Na regionální semináře naváže na konci ledna 2023 čtyřdenní modelové zasedání institucí EU v Brně, za účasti významných hostů.

Výstupy z celého ročníku projektu budou sami účastníci prezentovat na konferencí, která je naplánována na konec března 2023 v Praze.

Projekt je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS. Regionální semináře v České republice probíhají v rámci Evropského roku mládeže a jsou financovány z Evropské unie. Modelvé zasedání a konference byly podpořeny z programu Erasmus+. Projekt je uskutečněn také díky podpoře Zastoupení Evropské komise v České republice a Konrad Adenauer Stiftung. Partnery projektu jsou Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR, Kancelář Evropského parlamentu v České republice, Europe Direct Česká republika, Dům zahraniční spolupráce, Centrum pro Evropskou politiku (Bratislava), Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží a Eurodesk Česká republika.

Přihlášky pro Královéhradecký kraj 9.11.2022 zde: https://form.typeform.com/to/gUbcV3la?typeform-source=rozhodujoevrope.eu.

Program seminářů:

 • 8:30 – 9:00 Registrace účastníků
 • 9:00 – 9:40 Zahájení semináře a uvítání účastníků, představení agendy jednání, shrnutí jednacího řádu
 • 9:40 – 11:10 Oddělené jednání výboru EP a Rady EU
 • 11:10 – 11:20 Přestávka
 • 11:20 – 12:50 Oddělené jednání výboru EP a Rady EU
 • 12:50 – 13:20 Oběd
 • 13:20 – 14:20 Společné jednání výboru EP a Rady EU
 • 14:20 – 14:30 Přestávka
 • 14:30 – 16:00 Debata s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života
 • 16:00 Vyhlášení nejlepších účastníků, předání cen a diplomů, zakončení semináře

Více informací naleznete zde: https://rozhodujoevrope.eu/.

Plakát ke stažení ZDE.

Program ke stažení ZDE.

Podrobnosti

Datum:
9. listopadu
Čas:
08:30 - 16:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
eurocentra.cz/eurocentrum-hradec-kralove

Pořadatel

Eurocentrum Hradec Králové

Místo konání

Knihovna města Hradce Králové
Wonkova 1262/1a
Hradec Králové, Královehradecký 500 03 Česká republika
+ Google Mapa