Načítám Akce

« Všechny Akce

Rozhoduj o Evropě – modelové zasedání institucí EU

8. listopadu | 08:30 - 16:00

Chceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu? Chceš, aby byl Tvůj hlas v Evropě slyšet? To vše Ti nabízí nový ročník Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky!

Vzdělávací projekt „Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky“ je unikátní kombinací jednodenních interaktivních seminářů v regionech a simulace zasedání institucí Evropské unie. Projekt je zaměřen na podporu dialogu mladých lidí v České republice a na Slovensku o aktuálních evropských tématech a na jejich setkání a diskuse s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života. Projekt určený středoškolákům ze všech typů škol z celé České republiky a Slovenska zároveň mladým lidem přibližuje rozhodovací proces na úrovni Evropské unie.

Během října až prosince roku 2023 se v České republice uskuteční 8 jednodenních interaktivních seminářů. Každý bude sestávat ze dvou částí – zjednodušené simulace jednání Rady EU a Evropského parlamentu a workshopu k volbám do Evropského parlamentu.

Na regionální semináře naváže v únoru 2024 třídenní modelové zasedání institucí EU u Olomouce, za účasti významných hostů.

Projekt je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS a díky podpoře Zastoupení Evropské komise v České republice, Odboru komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR, Kanceláře Evropského parlamentu v České republice, Europe Direct Česká republika, Národní pracovní skupiny pro strukturovaný dialog s mládeží a Eurodesk Česká republika.

Regionální semináře v České republice jsou otevřeny studentům všech typů středních škol. Přihlašovat se na regionální semináře je možné měsíc před seminářem prostřednictvím přihlašovacího formuláře ZDE.

Tři nejúspěšnější účastníci z části semináře věnované simulaci Rady EU a Evropského parlamentu vyhrají hodnotné ceny a získají diplom. Nejlepší zástupci z obou institucí zároveň automaticky postoupí na vícedenní modelové zasedání institucí EU, které se uskuteční v únoru 2024.

Program seminářů:

  • 8:30 – 9:00 Registrace účastníků
  • 9:00 – 9:40 Zahájení semináře a uvítání účastníků, představení agendy jednání, shrnutí jednacího řádu
  • 9:40 – 11:10 Oddělené jednání výboru EP a Rady EU
  • 11:10 – 11:20 Přestávka
  • 11:20 – 12:50 Oddělené jednání výboru EP a Rady EU
  • 12:50 – 13:20 Oběd
  • 13:20 – 14:20 Společné jednání výboru EP a Rady EU
  • 14:20 – 14:30 Přestávka
  • 14:30 – 16:00 Workshop
  • 16:00 Vyhlášení nejlepších účastníků, předání cen a diplomů, zakončení semináře

Více informací o projektu a registraci nalezneš zde: https://rozhodujoevrope.eu/.

Plakát ke stažení ZDE.

 

Podrobnosti

Datum:
8. listopadu
Čas:
08:30 - 16:00
Rubriky Akce:
,
Štítky Akce:
https://rozhodujoevrope.eu/

Pořadatelé

Eurocentrum Pardubice
Eurocentrum Hradec Králové
EUTIS, o.p.s.

Místo konání

Krajský úřad Pardubického kraje
nám. Republiky 12
Pardubice, Pardubický kraj 530 02
+ Google Mapa
View Místo konání Website