Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Výroční setkání Iniciativy EU pro uhelné regiony v transformaci

27. června | 09:00 - 28. června | 14:00

Již 4. výroční společenský dialog Iniciativy EU pro uhelné regiony v transformaci se bude konat ve dnech 27.–28. června 2023 v Karlových Varech. Akci pořádá Evropská komise a Karlovarský kraj s podporou Evropského výboru regionů. Místem konání prvního dne konference bude čerstvě zrekonstruovaný objekt Císařských Lázní.

Pro zúčastněné strany ze všech uhelných, rašelinových, lignitových a ropných břidlicových regionů EU to bude příležitost sejít se, zhodnotit vývoj dosažený od zahájení iniciativy v roce 2018 a prodiskutovat společné výzvy, kterým čelí v dnešní rychle se měnící situaci v oblasti energetiky. Diskuse bude probíhat s těmi, kteří navrhují a realizují transformaci v uhelných regionech, v hlavních městech EU a v Bruselu. Program zahrnuje strategické diskuse na vysoké úrovni o tom, s čím budou uhelné regiony EU konfrontovány na své cestě ke klimatické neutralitě a jak lze klimatické neutrality dosáhnout spravedlivým a inkluzivním způsobem. Druhý den konference budou návštěvy regionálních projektů a lokalit souvisejících s transformací.
Během akce povede diskuse řada řečníků na vysoké úrovni, např:
Kadri Simson, komisařka EU pro energetiku
Elisa Ferreira, komisařka EU pro soudržnost a reformy
Petr Kulhánek, hejtman Karlovarského kraje
První den bude zahájen doprovodnou akcí zaměřenou na výměnný program EU (27. června od 9:30–10:30), po níž bude následovat oficiální zahájení konference. Odpoledne program bude rozdělen do třech paralelních dílčí sekcí, kde se budou diskutovat témata související s přechodem regionů.

Termín pro přihlášení k osobní účasti je 1. června 2023. Uzávěrka pro registraci virtuální účasti je 26. června 2023 (živě se bude vysílat pouze úvodní zasedání této události). Upozorňujeme, že počet účastníků této akce je omezený. Registrace je bezplatná.
Podrobnosti a možnost registrace zde.

Místo konání

Císařské Lázně
Mariánskolázeňská 2
Karlovy Vary, Karlovarský 36001 Česká republika
+ Google Mapa