Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Výtvarná soutěž: V Evropské unii jsme doma

1. února, 2022 | 08:00 - 31. března, 2022 | 17:00

Mladí výtvarníci, zapojte se do soutěže u příležitosti předsednictví České republiky v Radě Evropské unie.

Zapojte své žáky do soutěže u příležitosti blížícího se českého předsednictví. To začne 1. července 2022 a od tohoto data bude Česká republika na šest měsíců určovat agendu Rady EU, povede její zasedání, bude hledat kompromis mezi zájmy členských států EU, ale také zastupovat Radu EU při jednáních s ostatními institucemi a jinými aktéry. Ptáte se, jak na to?

Vítězná díla poslouží jako vizuál pohlednic pro delegace

Výtvarná soutěž je určena pro šikovné výtvarníky z prvního stupně základních škol, kteří mají trvalé bydliště v České republice. Jejich úkolem bude libovolnou technikou vytvořit výtvarná díla na téma „V Evropské unii jsme doma“, která budou vyobrazovat český přínos Evropské unii.

Do hlavní soutěže budou přijímána jen díla, která budou digitálně zaslaná na emailovou adresu pohledniceCZPRES@vlada.cz. Další podmínkou pak je, že soutěžící zašle jen jedno dílo, jehož je autorem, a také, že spolu se zaslaným dílem uvede pravdivé osobní údaje a souhlas zákonného zástupce se zapojením žáka do soutěže za pořadatelem stanovených podmínek a s bezplatným použitím poskytnutého díla.

O vítězi rozhodne odborná porota složená z organizátorů soutěže, odborníků z mediálního světa, umělecké komunity a veřejné správy.

Nejlepší uchazeči získají věcné ceny s tématikou EU a jejich díla budou využita jako vizuál pohlednic předsednictví ČR v Radě EU, které budou součástí propagačních předmětů pro zahraniční delegace.

Nepropásněte tedy tuto šanci zapojit se do příprav předsednictví, zašlete na výše uvedené adresy svá umělecká díla v období od 1. února do 31. března 2022, a zabojujte o hodnotné ceny!

Pravidla výtvarné soutěže (pdf)

Podrobnosti

Zahájení:
1. února, 2022 | 08:00
Ukončení:
31. března, 2022 | 17:00
Rubrika Akce:

Místo konání

Online