Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Zachování českého vinařského a farmářského dědictví (ONLINE)

19. dubna, 2022 | 17:30 - 19:00

Zemědělství a vinařství jsou tradičními doménami Jihomoravského kraje. Sektory zároveň čelí obrovským výzvám, ať už jde o dopady klimatických změn, rostoucí ceny nebo nejisté tržní prostředí. Pro následující měsíce a roky bude klíčové zvyšování jejich odolnosti vůči nejrůznějším vnějším negativním vlivům tak, aby nadále mohly fungovat ve prospěch celé společnosti. Svou roli v tom může sehrát i EU. Evropské zemědělství zároveň čekají změny spojené s novou společnou zemědělskou politikou EU, ale také s dopady ruské agrese vůči Ukrajině. Tématem by se mohlo v následujících měsících zabývat i české předsednictví v Radě EU, kterého se země chopí ji 1. července 2022.

Dokáže se zemědělství a vinařství vypořádat s výzvami 21. století? Jak je modernizovat a zachovat jejich specifičnost? Jaké příležitosti nabízejí nové technologie? Co mohou zemědělci a vinaři očekávat od Evropské unie a jak se může Česko podílet na nelezení správných řešení? Právě o tom budou hosté, kteří se zemědělství a vinařství věnují jak na akademické půdě, tak i v praxi.

Debatovat budou:

📍 Martin Chlad: prezident Svazu vinařů ČR
📍 Mojmír Baroň: prezident Unie enologů ČR, vedoucí Ústavu vinohradnictví a vinařství MENDELU
📍 Lubor Lacina: vedoucí Ústavu financí Provozně ekonomické fakulty MENDELU

Debatu moderuje Aneta Zachová (Euractiv.cz) 📍

Debatu bude možné sledovat online na facebookové stránce Eurocentra Brno. Bližší informace najdete také ve facebookové události ZDE.

Své dotazy můžete pokládat do komentářů k živému vysílání nebo využít již nyní aplikace Slido.com s hashtagem #CZPRESBrno

Akce se koná ve spolupráci Eurocentra Brno se Zastoupením Jihomoravského kraje při EU a webovými portály Euroskop.cz a EURACTIV.

Podrobnosti

Datum:
19. dubna, 2022
Čas:
17:30 - 19:00
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
, , ,
https://www.facebook.com/events/953482648863194