Letní fotosoutěž “Já, Evropan?”

Plzeňský kraj

Letní fotosoutěž pro všechny od 12 do 30 let s trvalým bydlištěm v Plzeňském a Karlovarském kraji. Pošlete nám fotografii, která vyjadřuje vaše Evropanství, jak vidíte budoucnost EU, co máte či nemáte rádi na životě v Evropě. Soutěžní příspěvky můžete zasílat až do 30.9.2022 na e-mail Evropan2022@gmail.com.

Soutěžní kvíz: ČR v Radě EU!

Online

Česká republika předsedá v Radě EU! Víte, co to znamená a obnáší? Rádi byste se dozvěděli něco nového nebo vyzkoušeli vaše znalosti? Soutěžní Kahoot je zde pro Vás! Eurocentrum EUROPE DIRECT Liberec si pro Vás při příležitosti předsednictví v Radě EU připravilo soutěžní kvíz v aplikaci Kahoot! Soutěž je určená pro širokou veřejnost a probíhá do konce srpna…

Letní tábor Na skok do Evropy

ZŠ Štefcova Štefcova 1092, 500 09 Hradec Králové, Hradec Králové, Královéhradecký

Letní tábory o Evropské unii a jednotné Evropě v její rozmanitosti. V letošním roce se zaměřením na české předsednictví v Radě EU a Evropský rok mládeže 2022!

Putování po projektech: Křížem krážem Chocní

Pernerova 1, 565 01 Choceň Pernerova 1, Choceň, Pardubický

Srdečně Vás zveme na prohlídku Chocně, kde mimo jiné uvidíte choceňský zámek, kostel sv. Františka Serafínského, zvonici a náměstí. Zavítáme také do revitalizovaného přednádraží či zahrad zámeckého parku. Uvidíte však i mnohé další.

Den v Muzeu Berlova vápenka

U Vápenky 495, 538 43 Třemošnice U Vápenky 495, Třemošnice, Pardubický

Muzeum Berlova vápenka v Třemošnici otevírá ve čtvrtek 25. srpna své brány! Nachází se v nově postavené budově, která věrně kopíruje původní objekt, jenž dříve stával v těsné blízkosti vápenky. Rozsáhlé stavební úpravy, kterými muzeum prošlo v minulých letech, byly podpořeny z prostředků EU. Přijměte naše pozvání posoudit výsledek těchto změn. Troufáme si říct, že čas strávený s námi bude stát za to!